Meri Nikollova po del më burrneshë se krejt BDI-ja, nuk heq dorë nga kryeministri...

Meri Nikollova-Buxhaku, bartëse e listës së BDI-së në njësinë numër katër, si duket po ua shkon për burrni shumë burrave të BDI-së, që dal...

Kimete Berisha godet islamofobët: Veç shqiptarit i ban vaki edhe musliman edhe islamofob!

Kimete Berisha Si u bë feja islame kaq e 'gjallë' dhe atraktive! Të gjitha religjionet lindën në Lindjen e Mesme, edhe 'Zoti' i Perendimit 'lindi'...

Mos më pyet a jam musliman apo katolik

Mbi të gjitha Atdheu. 100% Ilir Gjak Kastrioti. Mos më pytni a jam Katolik apo Musliman.? Se un jam Bir i Shqiperis Etnike Un jam Bir...

Serwer: Grenell dështoi, Vuçiqi arriti atë që synoi-heqjen e tarifave!

Daniel Serwer Me nismën e ndërprerë amerikane për bisedime në Shtëpinë e Bardhë midis Serbisë dhe Kosovës, Bashkimi Evropian mblodhi gjatë javës së...

“Deja Vu” elektorale në Maqedoni, Kërçova si delja e zezë!

Nga Fatos RUSHITI/INA Maqedonia ashtu si vendet fqinje Shqipëria dhe Kosova vazhdon me të njëjtat probleme në procesin e votimit kur rezultati pothuajse në çdo...

A mund të nxisë LPK-ja tensione ndërfetare, për të shpëtuar nga Gjykata Speciale?

Fejzi HAJDARI Kur i është djegur dhelprës bishti, ka thënë: "u kall gjithë dynjaja"!. Kështu po sillen edhe ish udhëheqësit e LPK-së, tani kur po...

Të formohet Parlamenti i Iliridës!

Adil Mustafa Apel Drejtuar: liderëve të partive politike shqiptare në RMV, Z. Ali Ahmeti i BDI-së, Z. Ziadin Sela i ASH-së, Z. Afrim Gashi i AA-së,...

Eksperti nga Sllupçani që punon në Bruksel: Të gjitha gjurmët e krimit çojnë në...

Dihen me emër e mbiemër blerësit e votës dhe mbushësit e kutive. Me emër e mbiemër dihen të vdekurit që votuan më 15 korrik....

Q.Aliu: Bujar Osmani dhe Artan Grubi në garë për ta ,,flladitë” të parin e...

Opinionisti i njohur Qenan Aliu ka komentuar deklaratat e fundit të eksponentëve politkë të BDI lidhur me kombinatorikat për formimin e qeverisë së re...

Bëhuni bashkë për federalizimin e Maqedonisë

Gafurr Adili   Bëhuni bashkë! Jo për "kryeministrin e parë shqiptar"; sepse, edhe "kryeministri i parë shqiptar" (Naser Ziberi), ashtu si ish Kryetari i ish...

Opinione