Artan Grubi nuk e paska ditur për Venecian, Ali Ahmeti e paska ditur! Na...

Valon Bela ☆ Artan Grubi se paska ditur që i gjithë Ligji për gjuhët (bashkë me nenet) është dërguar tek Komisioni Venedikut (Venecias). ☆ Ali...

BDI bllokon ndryshimet e Kodit zgjedhor nga frika se do të eliminohen bandat kriminale!

Shkruan: Abdulla Mehmeti Nga frika e eliminimit të bandave kriminale nga skena politike në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, partia e shqiptarëve në Maqedoni, BDI tenton...

Pse Elvis Naçi, Arbër Hajdari dhe Marin Mema janë heronj e jo batakçinj

Një përpjekje për t’u vënë vulën e batakçiut atyre që përpiqen të mbledhin fonde për bamirësi vihet re, rëndom, sa herë ka fatkeqësi. Indiferentët,...

Marrëveshja e Gjelbër Evropiane

(Shkruan: Ursula von der Leyen, Kryetare e Komisionit Evropian) A dëshirojmë ne, njerëzit, të vazhdojmë të jetojmë mirë dhe sigurt në këtë planet? Njerëzimi përballohet...

BDI do të mbetet me 5 deputetë për shkak të bashkëpunimit me VMRO-në!

Analisti politik nga Tetova, Qenan Aliu, vlerëson se BDI do të mbetet me 5 deputetë për shkak të bashkëpunimit me VMRO-në! Ai parashikon se...

Stalini, Ruzvelti dhe Çërçilli, do t’i kritikonin Isën dhe Albinin për mosgjetjen e kompromisit...

Charles de Gaulle : “ Liderë politikë të aftë janë ata, që dinë dhe, kanë sens largpamës për ta nuhatur me kohë...

Më duket se Artan Grubi i shpalli “debila” Bujarin dhe Sadullain në Tv Telma!...

Shkruan: Safet Xhelali Artan Grubi e pranoi shumë qartë se BDI-së i ka ardhur koha të shkojë në opozitë, sepse nuk e din çka...

Të kërkosh që të zbulosh

Të kërkosh për të zbuluar është një proces intelektual – konjitiv (njohës) i shkallës së lartë. Të kërkosh...

“Çmimi Nobel” më nuk ekziston!!!

Mustafë Bajrami 'Nobel' paskësh qenë lojë korporatash për të mashtruar njerëz e popuj të ndryshëm. Paskësh qenë kurgjë. Si i tillë që është, pra,...

Milikije Halimi takon Erdoganin: Zëri i Haracinës, po dëgjohet edhe në Ankara !

Shkruan: Milikije Halimi Ndjehem shumë e nderuar që këtyre dy ditëve, jam pjesë e “International Forum of Women in Local Governance” (Forumi Ndërkombëtar i Grave...

Opinione