Grubi: Pasaportat i hoqëm, kufinjtë i bashkuam, rrugët po i ndërtojmë, po bëhemi një

Artan Grubi ne rrjetin e tij social facebook pas hapjes se kufirit Bellanoc – Stancic shkruan: ➡️ Pasaportat i hoqëm, kufinjtë i bashkuam, rrugët po...

Bërns: Marrëveshja e Prespës nuk është vetëm emri

Ambasadorja e SHBA-së, Kejt Bërns mbron Marrëveshjen e Prespës kundër paralajmërimeve të VMRO DPMNE-së se do ta rishikojë, respektivisht shfuqizojë të njëjtën nëse do...

Ja si u prit hapja e kufirit Bellanoc-Stançiç nga banorët e Kumanovës dhe Gjilanit...

Selimi nga Stançiçi i Gjilanit po e takon kusheririn e tij Xhavitin nga Çerkezi i Kumanovës, në pikën e re kufitare që u hap...

Sasoli: Parlamenti Evropian pret negociata me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Kryetari i Parlamentit Evropian, David Sasolli, ka thënë sot se PE pret fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Ai në konferencën...

ASH: BDI kënaqet me paratë e popullit, populli lihet në harresë

Edhe sa nxënës shqiptarë duhet të rropaten rrugëve dhe të lihen në harresë për shkak se funksionarët tanë ende nuk janë ngopur, dhe në...

Ministri Ismaili në takim me Këshillin e ministrave të kulturës nga EJL

Ministri i kulturës Hysni Ismaili nesër (01.02.2020) do të qëndron në vizitë pune në R. e Kroacisë ku do të merr pjesë dhe do...

Erdhi nga Austria për hapjen e kufirit Stançiç-Bellanoc (VIDEO)

Xhezmi Sulejmani nga fshati Hotël i komunës së Likovës prej shumë vitesh punon dhe jeton në Austri, por sot është kthyer në vendlindje për...

U hap kufiri që ndante shqiptarët e Kumanovës dhe Gjilanit

Paraditën e së premtes zyrtarisht është hapur pika e re kufitare midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, shkruan gazeta LAJM. Vendkalimin e ri kufitar...

Grubi, optimist i kujdesshëm për datë këtë pranverë

Sot, kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, z. Artan Grubi kishte takim me ambasadorin e...

Boki 13 i janë gjetur katër pistoleta

Në Gjykatën Penale në seancën gjyqësore për rastin “Reket”,edhe sot janë prezantuar provat materiale. Nga fotografit të shkrepura gjatë bastisjes në shtëpinë e ish prokurores...