Kasami përballë strukturave në Gostivar, prezanton platformën ‘BESA’ (FOTO)

ëvizja BESA sonte para strukturave të saja në Gostivar ka shpaluar platformën e saj ‘BESA’ . Barazi, ekonomi, stabilitet dhe ardhmëri janë shtyllat e...

Bujar Osmani me një lajm dëshpërues për skeptikët e pesimistët për hapjen kufirit Llojan-Miratoc...

Zv kryeministri për çështje evropiane në profilin e tij në Facebook i ka dëshpëruar skeptikikët dhe pesimistët të cilët nuk besonin në hapjen e...

Ulet pragu i alarmimit për ndotjen e ajrit

Në pajtim me dispozitën e re nga 14 dhjetori prahu i alarmimit për ndotjen me grimcat PM10 ulet prej 188 miligramë në metër kub...

Tanimë zyrtarisht banorët e Kondovës bëhen me tre Xhamia (FOTO)

Hapet Xhamia pranë Fakultetit të Shkencave Islame Më 12 dhjetor, 2019, u hap solemnisht Xhamia pranë Fakultetit të Shkencave Islame (FSHI) në Kondovë (Shkup). Ishin...

Duhanpirja, Maqedonia e Veriut në 10 vendet e para në botë

Maqedonia e Veriut radhitet në mesin e dhjetë shteteve të para në botë për sa i përket duhan-pirjes dhe numrit të cigareve të konsumuara...

Sugarevski: Jo të gjitha ndërtimet pa leje do të legalizohen

Ligji i ri për legalizimin e ndërtesave ilegale të ndërtuara deri në tetor të vitit 2019 është ende duke u hartuar dhe së shpejti...

Osmani i hidhëruar me BE-në: Nuk është si më parë

Zëvëndes kryeministri Bujar Osmani nuk është optimist që vendi në mars do të marrë datë për fillimin e bisedimeve me Bashkimin Evropian. Këtë qëndrim...

Kodi Zgjedhor, VMRO e BDI bëhen bashkë

Kështu nënshkruhen në letër të bardhë gjatë seancës plenare, deputetët e VMRO-DPMNE-së, e cila më vonë do të plotësohet si amendament. Kjo do të...

Shpallet fundi i epidemisë së fruthit, nuk ka më rrezik

Ministria e Shëndetësisë kumtoi se Komisioni për sëmundje infektuese ka konstatuar se janë plotësuar kushtet për t’i dhënë fund epidemisë së fruthit në territorin...

Zekiri: VMRO dhe BDI po e bllokojnë Parlamentin nga frika e modelit zgjedhor me...

Bashkimi Demokratik për Integrim dhe VMRO-DPMNE-ja e kanë vërshuar sot Parlamentin me mijëra amendamente kundër propozimit të LSDM-së që Maqedonia të jetë një njësi...