Besimtarët ortodoks festojnë sot Buzmin

Besimtarët ortodoks sot festojnë Buzmin, një ditë para festës së madhe të Krishtlindjes. Buzmi tradiconalisht do të shënohet me tubim para Katedrales “Shën Klimenti i...

Zaev i uron fitoren Milovanoviqit në Kroaci

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev i ka uruar fitoren kandidatit të Partisë Socialdemokrate në Kroaci, Zoran Milovanoviq për fitoren e djeshme në zgjedhjet presidenciale. “Shoku...

VMRO – DPMNE: Me mbi 4.100 punësime për 2 muaj, Zaevi ka hedhur një...

VMRO – DPMNE-ja me anë të një komunikate për media ka akuzuar LSDM-në, për shkak se këta të fundit gjatë dy muajve të fundit...

A po e humbet BE-ja Ballkanin Perëndimor?

Me „lodhjen nga zgjerimi“, BE po humbet mjaft nga influenca e saj në rajonin e Ballkanit. Aktorë të tjerë duan t‘i joshin këto vende,...

Moti sot i ndryshueshëm dhe i ftohtë

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe i ftohtë, do të fryj erë e përforcuar veriore. Pasdite pritet që vranësirat të zvogëlohen. Temperature e...

Mizrahi: Janë bllokuar madje 8.500 lëndë për përkujdes të personit të tretë

Kam njohuri se janë bllokuar madje 8.500 lëndë për përkujdesje të personit të tretë, ndërsa informatat tona thonë se ekzistojnë dyshime për keqpërdorime dhe...

“El Cheka dhe Shek Hallaqi rrëzuan rejtingun politik të DUI-t”

El Cheka se bashku me Shek Hallaçin rrezoi Rejtingun Politik te partise Neo-Komuniste DUI-n dhe bene ate qe se bene dot partit tjera shqipetare. Tani...

Hoxha: ASH duhet ti sqarojë opinionit të vërtetën, Alternativa i thotë jo koalicionit

Alternativa nuk po pranon të ulet në tryezë trepalëshe për koalicion parazgjedhor, deklaroi Arjanit Hoxha nga BESA. Ai madje kërkoi nga Aleanca për Shqiptarët...

Dy kushtet e Thaçit për LSDM-në (Video)

PDSH vendos dy kushte per koalicion me LSDM. Keshtu kryetari i kesaj partie Menduh Thaci tha se lidhur me zerat e fundit se do te...

Vetoni i vrarë në Australi ishte me prejardhje nga Struga (Foto)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e 31 dhjetorit në Australi. Një çifti ri shqiptarësh janë qëlluar për vdekje nga babai i vajzës....