Shkup: Mungon transparenca gjatë punësimeve në administratë

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoninë e Veriut, theksojnë se reformimi i administratës së shtetit lë shumë për të dëshiruar përderisa administrata shtetërore përdoret,...

Nga 1 janari akciza shkon në histori, aplikohet tatimi i ndotjes në Maqedoninë e...

Nga një janari për automjetet me standarde më të ulëta ekologjike do të paguhet tatim më i lartë. Ligji i ri për tatimin e...

Kasami: Lëvizja BESA punon për një platformë opozitare për të sjellur ndryshimin tek shqiptarët...

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në një deklaratë për Alsat M ka thënë se Lëvizja BESA po punon për një platformë opozitare, por...

Shekerinska: Një ditë plot me adrenalinë!

Ministra e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska së bashku me kreun e Kuvendit Talat Xhaferi dhe kryeministrin Zoran Zaev sot kanë zbarkuar në transportuesin e avionëve...

Zaev: Ekziston vullnet serioz politik dhe gatishmëri për përballje me korrupsionin

Sot është Dita ndërkombëtare e luftës kundër korrupsionit, ditë kur përkujtohemi se rastet e korrupsionit janë kërcënimet më të mëdha për shoqërinë, shkroi Zoran...

Në vend se ti arrestojë Komitat, policia ka arrestuar kosovarët e sulmuar!

Mbrëmë komitët kanë sulmuar e rrahur 3 qytetarë të Hanit të Elezit (Kosovë). Në vend se dhunuesit të kapen dhe të dorëzohen para drejtësisë...

Grubi mezi paska pritur të flasë Menduh Thaçi, i del me reagim!

Deklarata e kreut të PDSH-së, Menduh Thaçi se shqiptarët në zgjedhjet e ardhshme duhet të votojnë ose LSDM-në ose PDSH-së pasi sipas tij beteja...

Shahpaska: 27.000 familje marrin asistencë sociale më të lartë përmes reformave sociale

Për dy vjet e gjysmë kemi zbatuar reforma që kanë transformuar sistemin e mbrojtjes sociale. Përfitimet e reformës gjithëpërfshirëse sociale sot i ndjenjë drejtpërdrejt...

BDI dega Butel zgjedh kryesinë e ngushtë, ja emrat

Kryesia e Degës Butel më 07.12.2019 mbajti mbledhjen e radhës ku zgjodhi Halide Palloshi dhe Veton Gavazi për nënkryetarë të Degës Butel. Suksese” –...

Nuk miratohet propozimi i LSDM-së për në Këshillin Gjyqësor

Edhe pasi mori dritë jeshile nga Komisioni për Zgjedhje dhe Emërime, nuk dihet nëse marrëveshja për emërimin e drejtorit të Entit Shtetëror të Revizionit...