Bujar Osmani ka një porosi për plakun e Llojanit

“Për Plakun e Llojanit : “ Bac u kry”!”, kështu është shprehur sot,Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani. Ai këtë koment e ka bërë pas...

Gjesti historik i Hafiz Elmaz ef.Qamilit në ligjeratat e para të UTsë

Hafiz Elmaz ef.Qamili, hoxha i Porojit, i cili njihet për atdhedashurinë dhe dijen e tij të cilat i vuri në shërbim të popullit, la...

25-vjetori i UT-së, nuk janë përmbushur pritjet

Në 25-vjetorin e Themelimit të Universitetit të Tetovës, disa nga themeluesit thonë se ky institucion i lartë arsimor aktualisht nuk është në nivelin për...

SHGM e dënon sjelljen e të punësuarve të Gjykatës Kushtetuese ndaj gazetarëve

Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë e dënon sjelljen e të punësuarve në Gjykatën Kushtetuese që trajtuan në mënyrë të papërshtatshme dhe jo-evropiane ekipet e...

Afrim Gashi e priti në takim Shefin e Misionit të OSBE-së në Shkup, Clemens...

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, i shoqëruar nga anëtarja e Kryesisë Qendrore, Nurxhan Asanovska, sot e kanë pritur në takim Shefin e Misionit të...

Rast i pazakonshëm në Kumanovë, sulmohen fizikisht disa policë!

Policia e Kumanovës ka arrestuar 37 vjeçarin me iniciale M.M. nga Kumanova, për shkak se fizikisht ka sulmuar disa policë. Rasti ka ndodhur të...

Kryeministri teknik, Zaev: Në opinion përfliten Spasovski dhe Carovska

Kryeministri Zaev thotë se pas vizitës së tij në Romë do të diskutohet për emrin e kryeministrit teknik. Sipas tij në opinion përfliten emrat...

Zeqiri: Po të mos ishte Bujar Osmani zv/kryeministër për fotografime edhe kufiri Bellanoc-Stançiq do...

Deputeti i LSDM-se Muhamed Zekiri, permes nje shkrimi ne facebook ka njoftuar se ministri i brendshem Oliver Spasovski dhe kolegu i tij serb Nebojsha...

Ngec procedura e ndryshimit të Kodit Zgjedhor

Deputetët e nismës për një njësi zgjedhore nuk kanë shpresa që ndryshimet mund të bëhen në rast se partitë nuk tërheqin mijëra amendamentet e...

Profesorët-funksionarë mbrojnë politikat e BDI-së

BDI ka filluar të diskutojë dokumentet strategjike në programin e saj, për kongresin e ardhshëm të partisë, por ndryshe nga çfarë pritej në opinion,...