Lapidari i UÇK-së në Sllupçan, 16 vite u premtua – asnjëherë s’u ndërtua (VIDEO)

Në kompleksin e varrezave të dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare në fshatin Sllupçan të Kumanovës, prej vitesh janë vendosur këto shufra për ngritjen e...

Rute: Holanda nuk është kundër zgjerimit të BE-së

Holanda nuk është kundër zgjerimit të BE-së dhe vlerëson se Maqedonia e Veriut është më afër fillimit të negociatave anëtarësuese sesa Shqipëria, tha kryeministri...

Murati: Gjykata Kushtetuese me kujdes shqyrton lëndën e Ligjit për falje

Kryetari i Gjykatës Kushtetuese Sali Murati në një deklaratë për media ka potencuar se nuk do të komentoj lëndën rreth Ligjit për falje deri...

Ana Kamçeva: Prokurori special në të vërtet ishte Boki 13

Dëshmitarja Ana Kamçeva, e cila po dëshmon për rastin “Zhvatja”, thotë se nga ish prokurorja Katica Janeva ka qenë e kërcënuar me fuqinë e...

Zaev, Sheqerinska dhe Xhaferi takojnë admiralin Xhejms Fogo

Kryeministri i vendit Zoran Zaev, ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska dhe kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi u takuan me admiralin Xhejms Fogo, komandant i...

Pas bastisjeve në Haraçinë e Gërçec, ngritet një padi penale

Prokuroria Publike përmes një njoftimi për shtyp njofton se pas bastisjeve që ndodhën më 7 dhjetor në disa vendbanime, është ngritur padi penale vetëm...

Seanca të shtatë komisioneve kuvendore

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë të Veriut sot seanca do të mbajnë komisionet për çështje evropiane, për politikë të jashtme, financim dhe buxhet,...

Shënimi i Ditës ndërkombëtare të të drejtave të njeriut

Në Fakultetin Juridik “Justiniani i Parë” – Shkup do të mbahet Akademi solemne me rastin e 10 dhjetorit – Ditës ndërkombëtare të të drejtave...

Seancë e re për rastin “Reket”, do të dëshmojë Ana Kamçeva

Me dëshminë e Ana Kamçevës, bashkëshorte e Jordan Kamçevit, sot në Gjykatën penale duhet të vazhdojë seanca për lëndën “Reket” në të cilin janë...

Moti me shi dhe vranësira

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me shi. Reshjet lokale do të jenë më të bollshme (mbi 25 l/m2), veçanërisht në...

Opinione