“Organizatorët e 27 prillit”, Ruskoska: Gruevski iku në mënyrën më qyqare!

Në Gjykatën Penale sot u mbajt seanca për organizatorët e mundshëm të dhunës në Kuvend më 27 prill të vitit 2017. Prokurorja Vilma Ruskovska...

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut me mundësitë më të vogla për azil në BE

Agjencia evropiane për azil, EASO, në raportin e saj për vitin 2019, konstaton se për herë të parë është rritur numri i kërkesave për...

Në vend nuk ka të sëmurë nga koronavirusi Kovid-19

Në vend nuk ka të sëmurë nga koronavirusi Kovid-19. Sistemi shëndetësor është i gatshëm dhe janë të gatshme të gjitha kapacitet e Klinikës për...

Vazhdon procesi gjyqësor për organizatorët e “27 prillit”

Në Gjykatën Themelore Penale Shkup, sot është caktuar seancë për procesin gjyqësor për organizatorët e dhunës së 27 prillit në Kuvend. Procesi gjyqësor është në...

Vazhdon gjykimi për “Llaskarcën”

Në Gjykatën themelore penale në Shkup për sot u caktua seancë e re gjyqësore për gjykimin për fatkeqësinë e autobusit, që ka ndodhur më...

Mot me diell dhe me erë, prej sonte shi

Mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të matura në disa vende të konsiderueshme do të jetë sot në vend. Do të fryjë...

Edhe nje paciente ne Klinikën infektive në Shkup, dyshohet për koronavirus

Dyshohet edhe për një rast të prekur nga koronavirusi në Shkup. Bëhet fjalë për një pasagjere e cila sot pasdite ka arritur në kryeqendër...

Itali, shkon në 11 numri i viktimave nga koronavirusi

11 persona kanë humbur jetën ndërkohë që 322 rezultojnë të prekur; ky është bilanci aktual në Itali nga koronavirusi. Nisur nga çfarë raportojnë mediat...

Këta janë numrat në të cilët qytetarët do të mund të paraqiten nëse kanë...

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në profilin e tij në Fejsbuk sërish i postoi numrat për kontakt, në të cilët qytetarët do të mund...

Maqedonia e Veriut shton masat kundër koronavirusit

Përhapja e koronavirusit në Itali ka bërë që autoritetet në Maqedoninë e Veriut të përforcojnë kontrollet në të gjitha vendkalimet kufitare të shtetit, duke...

Opinione