Zaev: Kur BE ta copëton zemrën dhe pse duhet “mini-Schengeni”

Dy ditë para takimit të tretë për promovimin, e njëherësh themelimin e “mini-Schengenit” ballkanik, kryeministri Zaev e mbrojti këtë projekt, duke arsyetuar se nga...

Plenkoviq: Në Samitin në Zagreb kemi ambicie që të fillohen negociatat me Maqedoninë e...

Në Samitin në Zagreb kemi ambicie dhe qëllim të qartë – të fillohen negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë para majit. Këtë e...

VMRO-ja kundër ndërrimit të emrit të ARM-së

Opozita me iniciativë paralele me atë të pushtetit për ndryshimet në Ligjin për mbrojtje. Deputeti, Emil Dimitriev thekson se partia e tij mbetet në...

Tridhjetë ditë arrest shtëpiak për aktoren Silvija Stojanovskën

Tridhjetë ditë arrest shtëpiak sonte i është shqiptuar aktores Silvija Stojanovkës pasi paraprakisht ajo kishte dal para gjykatësit në procedurë paraprake në Gjykatën Penale...

Lokja nga Lagja e Trimave: Djali më ra dëshmor në Sllupçan, braktisi ARM-në për...

70 vjeçarja Makfire Demiri, çdo mëngjes hyn në këtë dhomë për të fotografitë dhe për tu çmallur me djalin e saj, Nezir Demiri, i...

VMRO-ja nuk do të respektojë parimin fituesi me fituesin

Pas shpalljes së zgjedhjeve nga Kuvendi, VMRO-DPMNE-ja do të vendosë nëse do të garojë e vetme apo në koalicion me parti të tjera. Megjithatë,...

Xhaferi: Vonë për Kodin Zgjedhor

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi thotë se është vonë të organizohet diskutim publik rreth ndryshimeve të Kodit Zgjedhor, të cilat po sillen në procedurë...

Nesër bojkohet mësimi, shkak ndotja

Në njoftimin e Unionit të Nxënësve të Shkollave të Mesme (UNSHM), thuhet se është marrë vendim që të bojkotohet procesi arsimor për ditën e...

Aleanca: Haraçina pa ujë dhe e mbuluar nga mbeturinat, Komuna i vë dry kërkesave

Këshilltari komunal i Aleancës për Shqiptarët-Komuna Haraçinë, Skender Isufi, thotë se si përfaqësues i zgjedhur i popullit, e ndjen për obligim ligjor dhe moral...

Bajrami: Vetingu i gjyqtarëve nuk është i mundur

Veting-u është një kontroll dhe nuk dallon nga kontrollet e tjera. Varet nga ajo që do të përcaktohet të kontrollohet, pavarësisht nëse ato janë...

Opinione