MPB: 357 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Masën për mbajtjen e maskës mbrojtëse gjatë 24 orëve të kaluara nuk e kanë respektuar 357 qytetarë, njoftojnë nga Ministria për Punë të...

Edhe dy ditë fushatë, partitë edhe sot para qytetarëve do t’i prezantojnë programet e...

Fushata parazgjedhore përfundon nesër në orën 24 kur edhe zyrtarisht fillon heshtja parazgjedhore. Edhe sot e nesër partitë politike dhe koalicionet pjesëmarrëse në zgjedhjet...

Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri më 36 gradë

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla mesatare. Pasdite kryesisht në rajonet malore do të ketë kushte...

Ahmeti: Reçica e Vogël do të jetë më e famshme në rajon pas 15...

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sonte në Tv21, u shpreh se pas zgjedhjeve të 15 korrikut BDI do të jetë fituese dhe Reçica e...

Zaev: Deri në vitin 2021, pensioni minimal do të jetë 10.700 denarë

Bartësi i listës së kandidatëve në NJZ4, Zoran Zaev, së bashku me bartësen e listës së kandidatëve në NJZ1, Milla Carovska, sot realizuan takim...

Ali Ahmeti me përgjigje ndaj Zaevit, ‘Do ju thahet gëzimi në buzë’

As Zaevi e as të tjerët nuk do ta kenë kënaqësinë ta shohin BDlnë në opozitë. Do të ju thahet gëzimi në buzë më...

Thaçi: Do të sjell qetësi tek shqiptarët

Kryetari i PDSH-se Menduh Thaçi tha se do të bëhet ministër i parë shqiptarë në ministrinë e punëve të brendshme. Ai më tej shtoi se...

Gjykata cakton paraburgim për ish-kryetarin e Penales, Vladimir Pançevski

Gjykata e Velesit ka vendosur sot masën e paraburgimit për ish-kryetarin e Gjykatës Penale, Vladimir Pancevski. Këtë informacion për herë të parë u bë...

Gashi: Kemi ligj për sistematizim të drejtë dhe plan për investime të reja

Do të insistojmë që të sjellim ligj për përfaqësim të drejtë dhe adekuat pë rtë eliminuar të gjitha pengesat dhe diskriminimet që u janë...

Ohër, rrënohet objekti i këshilltarit të BDI-së

Në Ohër pasdite filloi rrënimi i bazamentit të betonit i këshilltarit të BDI-së në komunën e Ohrit, Nefi Useini. Kjo është pjesë e aksionit...

Opinione