Padi penale për Aco Spasenovski, si ministër i Bujqësisë ka mundësuar pagesë të paligjshme...

Drejtoria e Policisë Financiare deri tek Prokuroria Themelore Publike Shkup shtroi padi penale kundër ish-ministrit të Bujqësisë, Aco Spasenovski. Spasenovski ngarkohet për keqpërdorimin e pozitës...

Sinjale pozitive nga Suedia për nisjen e negociatave në pranverë

Suedia pret që vitin e ardhshëm vendi të fillojë negociatat anëtarësuese me BE-në. Ambasadorja suedeze, Kristin Forsgren Bengston siguron se për shkak të Marrëveshjes...

Nënshkruhet marrëveshja për hapjen e kufirit Llojan-Miratoc, zgjidhet problemi 20 vjeçar

Ministri i brendshem Oliver Spasovski dhe kolegu i tij serb Nebojsha Stefanoviq ne emer te dy qeverive sot nenshkruan marreveshjen per per hapjen e...

Ministrja e Financave për buxhetin e vitit 2020: Po investojmë në kapital njerëzor

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka filluar sot seancën plenare në të cilën deputetët do të diskutojnë për buxhetin e vitit të ardhshëm, raporton...

Deskoska: Pastrimi i korrupsionit, procesi më i rëndësishëm në shtet

Pastrimi korrupsionit është procesi më i rëndësishëm në shtet, porositi ministrja e Drejtësisë. Renata Deskoa në fjalimin e sotëm në Sesionin e tetë të...

Zhbogar: Vetingu në gjyqësor është opsioni i fundit

Ambasadori i BE-së në Shkup u shpreh i qartë sa i përket çështjes së vetingut në gjyqësor, ai theksoi se së pari është e...

Sela: Koalicioni VMRO-BDI është gjallë (VIDEO)

Për shkak të veprimeve identike të BDI-së dhe VMRO-së, në tentativë për bllokuar ndryshimin e Kodit Zgjedhor përmes dorëzimit të mijëra amendamendeve, të shumtë...

UT-ja do të merr emrin e themeluesit Fadil Sulejmani

Në manifestimin solemn me rastin e 25-vjetorit të themelimit të Universitetit të Tetovës, pritet që të publikohet iniciativa që ky institucion i shkollimit të...

Gazetarët dëbohen nga Gjykata Kushtetuese

Ndonëse ishin ftuar për të ndjekur takimin mes kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Sali Murati dhe ambasadorit të BE-së, Samuel Zhbogar, gazetarët janë dëbuar nga...

Në Kodrën e Diellit 15 centimetra borë

Më ftohtë këtë mëngjes është në Tetovë, Manastir dhe Berovë, minus tre gradë, ndërsa tetë maksimale janë matur në Dojran. Minus një është në Kriva...

Opinione