Për dy ditë 43 raste të teja me Kovid 19 në komunën e Likovës,...

VAZHDON GJENDJA TEPËR SHQETËSUESE NË KOMUNËN E LIKOVËS NGA PANDEMIJA. - Numri i personave pozitiv me virusin Covid 19, në komunën ton, është tepër...

48 persona nuk kanë respektuar orën policore, 591 shkelje të masave mbrojtëse

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Maqedonisë së Veriut 48 persona nuk kanë respektuar orën...

Protokoll policorë për hyrje dhe dalje nga vendi gjatë karantinës

Qytetarët që të realizojnë hyrje në shtet ose që duhet ta lëshojnë vendin gjatë karantinës 80 orëshe për disa qytete si dhe ndalesën për...

Lejet e dhëna për lëvizje vazhdojnë të vlejnë, procedura për leje të reja mbetet...

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës, njofton se lejet për lëvizje, të dhëna më parë, të cilat janë përcaktuar si “të përhershme”, vazhdojnë të...

Moti i ndryshueshëm, temperatura deri në 29 gradë

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe vranësira të vogla. Kah fundi i ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje shiu,...

Filloi karantina 80-orëshe për komunat më në rrezik dhe restriksionet ditore për komunat e...

Filloi ora policore për qytetarët e të gjitha komunave në Qytetin e Shkupit, komunat përreth si Haraçina, Zelenikova, Ilindeni, Petroveci dhe Studeniçani, në Kumanovë,...

Fluturimet nga Turqia drejt Maqedonisë së Veriut fillojnë më 15 qershor

Ministri i Transportit dhe Infrastruktures se Turqisë, Adil Karaismailoglu, deklaroi se planifikojnë që të fillojnë fluturimet drejt 40 vendeve të botës, duke filluar nga...

Qytetarët “ikin” nga ora policore, bllokohet Ohri

Para fillimi të orës policore tre ditëshe për disa vendbanime, qytetarë të shumtë kanë bllokuar hyrjen në qytetin e Ohrit. Ata po braktisin vendbanimet në...

Filipçe: Ipeshkvi ta tërheqë thirrjen për vizita në tempujt, tubimet rrezikojnë shëndetin

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe i bëri thirrje ipeshkvit të Dioqezës së Vardarit, Agatangel, ta tërheqë thirrjen drejtuar besimtarëve t’i vizitojnë tempujt sepse varrezat...

Zhbogar: Vendim për zgjedhje, sa më shpejt

Ambasadori i BE-së, Samuel Zhbogar kërkon nga politikanët që sa më parë të arrijnë marrëveshje për datën e zgjedhjeve. Ai theksoi se Koronavirusi do...

Opinione