Fjalimi i parë i Kurtit si kryeministër, përmend BE-në, NATO-n dhe Amerikën

Albin Kurti, kryeministri më i ri i Kosovës, iu është drejtuar qytetarëve dhe deputetëve me një fjalim. Në këtë fjalim, kryeministri Kurti, ka bërë të...

Lajm i fundit: Kosovë, Kuvendi voton Qeverinë e re

Me 86 vota për dhe 10 abstenime Kuvendi i Kosovës votoi Qeverinë Kurti.

VMRO dhe BDI bëhen bashkë për vjetërsimin e lëndëve të PSP-së

Deputetët e BDI-së përsëri bëhen bashkë me deputetët e VMRO-DPMNE-së për të bllokuar edhe një ligj tjetër, kësaj here, ndryshimit të kodit penal me...

Makroni në Varshavë për zgjerimin e BE-së dhe hapjen e negociatave me Maqedoninë e...

Presidenti polak Andzhej Duda do të tentojë sot në Varshavë ta bind presidentin francez Emanuel Makron që ta lehtësojë qëndrimin e tij skeptik ndaj...

Aleanca: BDI premton, nuk realizon! Tetova ende pa ujë të pijshëm

"BDI nuk e ka kuptuar esencën e llogaridhënies për të qenë e aftë që të kuptojë se me gjithë këto dështime nuk i ka...

Zaev: Shpërndarja e Kuvendit mund të shtyhet nëse opozita e bllokon Ligjin për Prokurorinë...

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, thotë se për të është me rëndësi që Ligji për Prokurorinë Publike dhe disa ligje tjera të rëndësishme të...

Zaev: Të gjitha materialet për “Monstrën” janë dorëzuar në PSP

Kryeministri i deritashëm dhe lider i LSDM-së, Zoran Zaev me kërkesë të prindërve të djemve të vrarë në Liqenin e Smillkovës në prill 2012,...

Anulohet takimi i përbashkët i partivë për Ligjin e Prokurorisë, VMRO-ja nuk do të...

Sot, nuk do të ketë takim të përbashkët të partive politike lidhur me Ligjin për Prokurorinë Publike, sepse VMRO-DPMNE-ja nuk do të merr pjesë...

Aleanca për Shqiptarët, sot në ora 17:00 vendos për koalicionin opozitar

Aleanca për Shqiptarët, sot në ora 17:00 në Tetovë mbledh kryesinë qendrore ku pritet të vendoset me cilën parti do të formojë koalicionin parazgjedhor...

Zaev do të dëshmojë për rastin “Monstra”

Prindërit e katër të rinjve të vrarë në vitin 2012 në rastin “Monstra” presin që sot në seancë gjyqësore të dëshmojë ish kryeministrin Zoran...

Opinione