Skandal diplomatik: Dedaj uron hyrjen e Maqedonisë në NATO me foton e BDI-së

Ambasadori i Kosovës në Maqedoni të Veriut, Gjergj Dedaj, i cili njihet për afërsinë e tij me partinë e Ali Ahmetit, BDI-në, ditën e...

Varhelyi: Të shpejtohet procesi i anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

“Që ta ruajë besueshmërinë, Bashkimi Evropian duhet ta përshpejtojë anëtarësimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe është e nevojshme që ky proces të jetë...

Arrestohet një person në kamionin e të cilit u gjetën 53 migrantë

Në fshatin Kuklish të Strumicës mbrëmë rreth orës 19:30 minuta në koordinim të Qendrave rajonale për punë kufitare Jug dhe Lindje nga liria u...

Spasovski optimist: Ligji për Prokurorinë Publike do të kaloj në Kuvend

“Disa herë kam theksuar rendisin epur këtë shtet që të miratoj Ligji për Prokurorinë Publike edhe pse nuk është kusht për euro-integrimin. Mendoj se...

Vazhdon gjykimi për rastin “Reketi”

Në Gjykatën Penale në Shkup, për sot është caktuar seancë e re gjyqësore për rastin “Reket”. Në seancën e fundit gjyqësore për këtë lëndë...

Shekerinska në takimet e Këshillit Veriatlantik të NATO-s në Bruksel

Në selinë e NATO-s në Bruksel, ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska edhe sot do të marrë pjesë në takimet e Këshillit Veriatlantik, së bashku...

Marsh përkujtimor për viktimat e tragjedisë së Llaskarcës

Me rastin e njëvjetorit të tragjedisë së Llaskarcës ku në një aksident trafiku humbën jetën 16 persona dhe dhjetëra të tjerë u lënduan, sot...

Moti me diell dhe me temperatura deri në 15 gradë

Sot në vendin tonë do të kemi mot me diell dhe me vranësira. Do të fryjë erë e lehtë, kryesisht nga jugu. Gjatë...

Koxias: Mizrahi ashpër e shkeli Marrëveshjen e Prespës dhe të drejtën ndërkombëtare

Për tabelën në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale Rashella Mizrahi, reagoi edhe ish-ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Koxias. Ai në “Tuiter”-in...

Ekskluzive: Çka përmban dokumenti për Minishengen

Shqipëria s’po e heq kufirin me Kosovën, por me Serbinë po Marrëveshja për Mini-Schengenin që Serbia ia dërgoj Shqipërisë dhe Maqedonisë për nënshkrim, të cilën...

Opinione