Ndërroi jetë ish-komandanti i UÇK-së nga Shkupi, Muzafer Haruni-“Capi”

Si pasoj e një infarkti ka humbur jetën njëri prej komandantëve të UÇK-së, Muzafer Haruni, i njohur me nofkën Capi. Ngjarja ka ndodhur në qytetin...

Dëshmitari i tretë: Jam grindur me Katica Janevën

Dëshmitari i tretë i ftuar për të dëshmuar në rastin “Zhvatja” Tome Gllavçev tha se është fjalosur me të akuzuarën e dytë, ish kryeprokuroren...

Davids: Investoni te njerëzit, ndaloni “ikjen e trurit”

Investimi në rritjen, liri më e madhe në sektorin privat dhe investimi në njerëz dhe qëndrueshmërinë, në të njëjtën kohë edhe vazhdimi i reformave,...

Zaev: Jemi marrë vesh për zgjedhjet, por nëse ka bllokada mund të shtyhen

Zgjedhjet janë dakorduar dhe nuk do të lejojmë prolongimin e tyre. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev. “Të gjithë e...

Boshkov: Boki 13 më ka kërkuar 2 milionë euro

Dëshmitari Sashko Boshkov në gjykimin për rastin “Reket” deklaroi se i akuzuari kryesor në këtë çështje, Bojan Jovanovski i ka kërkuar 2 milionë euro...

1 janari, ditë jopune për të gjithë qytetarët

Konform Ligjit për festat, 1 janari 2020 (e mërkurë), Viti i Ri, është ditë jopune për të gjithë qytetarët, ka bërë të ditur Ministria...

Urim nga Zaevi për Krishtlindjet: Në paqe dhe qetësi të ndërtojmë botë më humane...

Kryeministri Zoran Zaev në një letër drejtuar Peshkopit të Shkupit dhe Ekzarkatit Apostolik të Kishës Katolike në Maqedoninë Veriore, Kiro Stojanov, atij dhe besimtarëve...

Fatime Fetai komenton vendimin që Mijallkov dhe Thaçi nuk do të shkojnë në burg!

Ish-prokurorja e Speciales, Fatime Fetai, sot ka komentuar vendimin e gjykatës së Apelit me të cilën ish-shefi i DSK-së, Sasho Mijallkov dhe kryetari i...

Spasovski: Nëse tejkalohen dallimet nuk kemi problem që zgjedhjet të mbahen më 12 prill

Ministri i Punëve të Brendshme dhe nënkryetari i LSDM-së, Oliver Spasovski duke komentuar deklaratën e djeshme të kryeministrit Zoran Zaev tha se duhet të...

Seancë e re për rastin “Reket”

Në Gjykatën Penale në Shkup sot është caktuar seancë e re e lëndës “Reket” ku të akuzuar janë ish prokurorja speciale, Katica Janeva dhe...

Opinione