Aksident në Gostivar, lëndohen 8 persona

Tetë persona kanë marrë lëndime pasi hyrje të Gostivarit janë përplasur një makinë dhe një furgon. Midis të lënduarve është edhe një i mitur...

Rritet besimi te policia

Numri i qytetarëve të kënaqur nga puna e policisë dukshëm është rritur në raport me rezultatet e vitit 2017 dhe arrijnë 55 për qind....

Zaev: Nga Ligji i gjuhëve, askush nuk humbi asgjë!

Kryeministri i vendit në dalje për media theksoi se Ligji për gjuhët do të ketë kapacitet të plotë në implementimin e tij. Ai shtoi...

Shkup, 11 aksidente me 3 të lënduar rëndë brenda 24 orëve

Dy këmbësorë dhe një bashkudhëtar janë lënduar në dy prej gjithsej njëmbëdhjetë aksidenteve komunikacioni, të cilat mbrëmë u regjistruan në Shkup dhe rrethinë. Në...

Zaev: VMRO-ja do të humbë në zgjedhjet e ardhshme

Kryeministri i vendit, Zoran Zaev eshte shprehur i bindur se partia e tij do te del fituese ne zgjedhjet e 12 prillit. Ai sot...

​“Mini-shengeni” në Tiranë, mes protestash dhe kundërshtisë së Kosovës

Presidenti serb Aleksandër Vuçic dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot dhe nesër do të qëndrojnë në Tiranë në atë që njihet...

Zaev në Tiranë në takim me liderët e Ballkanit Perëndimor

Kryeministri, Zoran Zaev, sot edhe nesër në Tiranë, do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, në kuadër të iniciativës “Mini...

Sot përfundon debati për Propozim-Buxhetin e vitit 2020

Në Kuvend sot duhet të përfundojë diskutimi për Propozim – Buxhetin shtesë për vitin 2020. Gjatë katër ditëve të kaluara, opozita e kritikoi Buxhetin e...

Moti sot me vranësira dhe reshje shiu

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe shi, kryesisht në pjesët perëndimore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej...

Zaev: Kur BE ta copëton zemrën dhe pse duhet “mini-Schengeni”

Dy ditë para takimit të tretë për promovimin, e njëherësh themelimin e “mini-Schengenit” ballkanik, kryeministri Zaev e mbrojti këtë projekt, duke arsyetuar se nga...