Mizrahi: Strehim dhe ndihmë në para për familjen, fëmijët e të cilës e humbën...

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi dje pasdite ishte për vizitë në shtëpinë e djegur në Shutkë dhe tek familja, fëmijët minorenë...

Rrugët e thata, intensiteti i trafikut mesatar

Komunikacioni nëpër rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa nëpër disa rrugë të thata. Intensiteti në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në vendkalimet...

Mot me vranësira dhe me shi, borë nëpër male

Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme me shi të kohëpaskohshëm lokal, ndërsa në malet borë, veçanërisht...

Tragjedi në Prilep, burri vret gruan dhe nënën e saj ndërsa plagos gjyshin e...

Një tragjedi e rëndë ka goditur qytetin e Prilepit mëngjesin e sotëm, ku dyshohet se burri ka qëlluar me armë zjarri për vdekje gruan...

Shkupi rikthen optimizimin për bisedimet e anëtarësimit me BE-në

Drejtuesit e institucioneve të Maqedonisë së Veriut kanë rikthyer optimizmin për marrjen e datës së bisedimeve të anëtarësimit me Bashkimin Evropian, në veçanti pas...

Porosia e Ahmetit për partitë shqiptare: BDI-ja është nëna e madhe – të gjithë...

"Dëgjoj zëra që zihen ca se ky ka qenë BDI, ai ka qenë BDI, këta të vegjlit që kanë ikur prej te nëna e...

Kryeministri teknik, Spasovski e vizitoi vendin e tragjedisë në Shuto Orizare

Oliver Spasovski, pasditen e sotme së bashku me përfaqësues të institucioneve, e vizitoi vendin në një shtëpi familjare në Shuto Orizare, të cilën e...

Aleanca për Shqiptarët: BDI-ja është duke i treguar shenjat e para të frikës nga...

Se BDI, po i shfaq shenjat e para të frikës nga humbja e thellë, flasin reagimet e kësaj partie, të shkruara pa bazë! Në fakt...

Shkup, dy fëmijë humbën jetën në zjarrin që përfshiu shtëpinë e tyre

Dy fëmijë të moshës tre dhe një vjeçare kanë humbur jetën sot nga një zjarr që ka përfshirë shtëpinë e tyre në lagjen Shuto...

Deputetët miratuan 17 ndryshime ligjore në fushën e ekonomisë

Për më pak se gjysmë ore, deputetët miratuan 17 ndryshime të ligjeve në fushën e ekonomisë. Asnjë deputet nuk u paraqit për të folur...