Alsat mëson, Dragan Kovaçki ministri i Brendshëm teknik

Alsat mëson se ministri i ri I Brendshëm do të jetë Dragan Kovaçki. Bëhet fjalë për një profesionist në fushën e sigurisë.

Nis takimi Ahmeti – Mickoski

Në këto momente ka nisur takimi ndërmjet liderit të BDI-së Ali Ahmetit dhe kryetarit të VMRO – DPMNE- së Hristijan Mickoskit të cilët do...

Qeveria teknike, takime të ndara mes liderëve të tre partive

Dy takime të ndara mes liderëve të tre partive më të mëdha do të zhvillohen sonte në prag të formimit të Qeverisë teknike. Fillimisht...

Subvencionet nuk parandalojnë ikjen e bujqve

Nga Dikasteri i Bujqësisë në Maqedoninë e Veriut, kanë bërë të ditur se gjatë vitit të ardhshëm, do të dyfishojnë subvencionet nga 10 mijë...

Largimi i fuqisë punëtore, problem për Maqedoninë

Largimi i fuqisë punëtore nga vendi në Evropën Perëndimore, do të jetë një çështje shqetësuese për rajonin tani dhe në të ardhmen, thotë Zëvendëskryeministri...

Qeveria e konstatoi tekstin e Propozim-ligjit për ratifikim të Marrëveshjes veriatlantike

Qeveria sot në mbledhjen e rregullt, të 174-t, e konstatoi tekstin e Propozim-ligjit për ratifikim të Marrëveshjes veriatlantike të nënshkruar në Uashington më 4...

Zaev: Besoj se të gjithë do të jemi të matur në propozimin e kandidatëve...

Besoj se të gjithë do të jemi të matur dhe të kujdesshëm gjatë propozimit të kandidatëve, deklaroi sot kryeministri Zoran Zaev, i cili vonë...

Takime intensive për koalicionim mes ASH-së, Lëvizjes BESA dhe Alternativës

Pas vitit të ri, do të jetë i qartë koalicionimi i partive shqiptare në opozitë. Kështu ka deklaruar kryetari i Aleancës për Shqiptarët...

PDSH në negociata për koalicionim me LSDM-në

PDSH është më afër koalicionimit me LSDM-në sesa me partitë politike shqiptare. Kështu deklaroi kryetari i kësaj partie, Menduh Thaçi, para fillimit të mbledhjes...

Maqedonia përfiton 13,3 milionë euro të tjera nga IPARD 2

23,3 milionë euro të tjera nga Programi IPARD 2 përmes masës 3 “Investime në mjete materiale për përpunim dhe marketing të prodhimeve bujqësore dhe...