Ministria e Arsimit me njoftim lidhur me koronavirusin

Në përputhje me konkluzionet e miratuara në seancën e 11-të të djeshme të Qeverisë lidhur me mbrojtjen e shëndetit publik në kushte të përhapjes...

Hysni Shaqiri komenton koalicionin LSDM-Besa

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë së Veriut dhe Lëvizja Besa sot publikuan arritjet e marrëveshjes për koalicionim parazgjedhor, i pari mes një partie shqiptare dhe...

Sejdiu: BDl e shqetësuar, përfundimisht do të jetë pjesë e opozitës

Anëtari i kryesisë qendrore të Besës, njëherit edhe kryetari i komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu në rrjetin social Facebook ka deklaruar se BDI-ja me...

Varheji njofton se negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë mund të hapen për...

Bashkimi Evropian mund të hapë negociata me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për disa javë, sepse të dyja shtetet kanë bërë progres në përgatitjet...

Koronivirusi, del negativ personi i fundit i cili iu nënshtrua testeve

Rezultoi negative në tekstimin për virusin Korona edhe personi i fundit i cili u ishte nënshkruar kontrolleve. Bëhet fjalë për një pacient tjetër të...

Koronavirusi, 12 persona në izolim shtëpiak

Gjithsej ne izolim shtepiak jane 12 persona, ne mesin e te cileve edhe dy fëmijë. Derisa do qendrojne në izolim shtepiak, Kryqi i Kuq...

Pacientja e preku nga koronavirusi është në gjendje stabile shëndetësore

Pacientja e diagnostifikuar dje me koronavirus nuk ka komplikime dhe po kurohet në pjesën e izolimit në klinikën për sëmundje infektive në Shkup, ndërsa...

Të burgosurit nga Shqipëria ia fusin flakën burgut të Kumanovës

Disa nga të burgosurit që vuajnë dënimin në burgun e Kumanovës, sot kanë filluar një revoltë të madhe, pasi kërkesat e tyre tani 10...

Zëdhënësi i UÇK-së kalon në AlternAtivA

Hajrulla Misini – i njohur me nofkën Komandant Shpati sot ka aderuar në partinë e Afrim Gashit, AlternAtivA. Duke qëndruar në selinë e Alternativës, Shpati...

Kasami tregon përse e ndryshoi mendimin negativ për Zaevin (VIDEO)

Gazetari: Disa herë ju kemi parë në konferenca për media duke akuzuar z.Zaev se nuk e mban fjalën, bile edhe para Qeverisë. Çka ndodhi...

Opinione