“Reket” shtyhet për më 10 shkurt, sëmuret gjykatësi kryesorë

Seanca gjyqësore për rastin “Reket” është anuluar për më 10 shkurt. Është sëmurë gjykatësi kryesorë i lëndës në fjalë. Njoftimin deri tek gjykata e...

Zhbogar: Të miratohet ligji për Prokurorinë Publike

Ligji për prokurorinë publike duhet të miratohet sepse me këtë do të tregoni ndryshim e mënyrës së të menduarit që është minimumi i nevojshëm...

ASH: Dera është e hapur, Lëvizja BESA mund t’i bashkangjitet koalicionit (VIDEO)

Pas zyrtarizimit të koalicionit me “Alternativën”, nga Aleanca për Shqiptarët thonë se dera nuk i është mbyllur Lëvizjes BESA dhe se kjo parti akoma...

Urdhër-arrest ndërkombëtarë për Agim Krasniqin dhe Sehat Ramadanin

Ministria e Punëve të Brendshme ka lëshuar urdhër – arrest ndërkombëtar për Agim Krasniqin dhe Sehat Ramadanin, pasi këta dy të fundit të hënën...

Spasovski: Ligji për Prokurorinë mund të miratohet deri në shpërbërjen e Kuvendit

Akoma jam optimist se do të mbizotëroj vetëdija tek subjektet politike dhe tek deputetët dhe vlerësoj se ka hapësirë që të gjendet një zgjidhje...

Ministrja e VMRO-së heq tabelën me emrin e ri Maqedonia e Veriut (VIDEO)

Ministrja teknike për Punë dhe Politikë Sociale, Rashella Mirzahi mbrëmë ka mbajtur konferencë në të cilën njfoti se ka hequr tabelën me emrin Republika...

Integrimet, Zhbogar: Komisioni po bën punën e tij, vendet anëtare të bëjnë pjesën e...

Ambasadori i BE-së në Shkup në një prononcim për shtyp për strategjinë e re të zgjerimit nga ana e Bashkimit Evropian tha se Komisioni...

Vdes “Bilbili i Kosovës” Nexhmije Pagarusha

Ka ndërruar jetë bilbili i muzikës Nexhmije Pagarusha. Nexhmije Pagarusha ikona e muzikës shqipe, ishte e njohur si një grua e cila gjatë gjithë...

Anulohet seanca kuvendore e Komisionit për politikë të jashtme

Seanca kuvendore për politikë të jashtme në të cilën gjashtë ambasadorët e sapoemëruar të Republikës së Maqedonisë së Veriut duhej të referojnë për aktivitetet...

Anëtarësimet në BE me rregulla të reja, qëllim i vjetër

Komisioni i BE-se dëshiron ta ketë mirë me të gjithë: Edhe të marrë parasysh kërkesën e Francës për reformimin e zgjerimit, edhe të ruajë...

Opinione