Mickoski: Zgjedhjet të mbahen në mes të korrikut

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp kërkoi nga presidenti i shtetit Stevo Pendarovski të vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme dhe...

Maqedonia e Veriut: Rritje e gjuhës së urrejtjes në rrjete sociale

Gjatë pandemisë së koronavirusit në Maqedoninë e Veriut ka shënuar rritje të dukshme përdorimi i gjuhës së urrejtjes dhe intolerancës etnike në rrjetet sociale. Gjuha...

“Zhduket” kryetari i KSHZ-së, anëtarët me shkrim kërkojnë seancë

Edhe pse të premten paralajmëroi seancë për sot, kryetari i KSHZ-së Oliver Derkovski i cili është nga radhët e VMRO-DPMNE-së deri në këto momente...

Osmani nuk do zgjedhje pa VMRO-në: Zgjedhjet e njëanshme, fillim i krizës!

Zgjedhjet e një anashme janë vetëm thellim i krizës poltike, vlerëson zëvendëskryeministri, njërherazi edhe zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani. Ai sot kërkoi nga dy...

Shtatë persona mjekësorë nga Koçani do të ndihmojnë në Spitalin Infektiv në Shkup

Shtatë infermiere dhe teknikë nga Spitali i përgjithshëm me veprimtari të zgjeruar në Koçan prej nesër do të angazhohen në Klinikën Infektive në Shkup. Risistemimi...

MSH: Janë siguruar 23 njësi plazmë konvaleshente për trajtim të 23 pacientëve me COVID-19

Gjatë periudhës së kaluar janë dhuruar 16 plazma kovaleshente, prej të cilave shtatë me procedurën plazmaferezë të sepratorit kletoçen dhe nëntë përmes dhurimit standard...

MPB: 845 persona kanë shkelur masat për mbrojtje nga Covid-19

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin 217 personave u është dhënë vendim për izolim ,...

Nuk ka gjendje të jashtëzakonshme, rrjedhin afatet për zgjedhje me 5 korrik

Dje në mesnatë mbaroi gjendja e jashtëzakonshme dhe pasi drejtuesit e dy partive më të mëdha në vend, LSDM në pushtet dhe VMRO-DPMNE-së opozitare,...

Maqedonia e V: Pandemia vë në pah nevojën për reforma në arsim

Gjatë pushimeve verore të nxënësve në Maqedoninë e Veriut, dikasteri i arsimit duhet të punojë për të eliminuar shumë mangësi që e kanë përcjellë mësimin...

Moti, me diell dhe i ngrohtë

Moti në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë...

Opinione