Xhaferi fton partitë shqiptare të lidhin besë për “Kryeministër shqiptar”

Nga selia e Bashkimit Demokratik për Integrim, Talat Xhaferi, bartës liste i integristëve në njësinë 5, u bëri thirrje të gjitha partive politike shqiptare...

Aktgjykimi për rastin “Reket” në sallën e madhe të Gjykatës Supreme

Aktgjykimi për rastin “Reket”, do të shqiptohet në sallën e madhe të Gjykatës Supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, informojnë nga Gjykata Penale...

Në Tabanoc për 24 orë, 2444 udhëtarë

Në 24 orët e kaluara në vendkalimin kufitar Tabanoc ka pasur gjithsej 2444 udhëtarë, nga të cilët 1192 shtetas vendas dhe 1252 të huaj,...

Zaev fitues i Çmimit për të drejta të njeriut në vitin 2020 i Fondacionit...

Fondacioni “Fridrih Ebert”, në përvjetorin e dytë të Marrëveshjes së Prespës, njoftoi se Çmimin për të drejta të njeriut ia ndan Zoran Zaevit. Ceremonia...

Ankohet Lëvizja Anti Bixhoz, autoritetet në Tetovë po tolerojnë sulmet ndaj nesh (VIDEO)

Përfaqësuesi i Shoqatës Antibixhoz në Tetovë, Irmija Emurllai ankohet se autoritetet po tolerojnë presionin dhe dhunën që ushtrohet ndaj tyre. Në deklaratën për Lajm...

Shkup: Rritja e rasteve me COVID-19, si pasojë “e testimeve të shumta”

Maqedonia e Veriut po vazhdon të ketë shifra të larta të të infektuarve me koronavirus. Ky shtet, krahasuar me vendet e rajonit ka shkallë...

Zgjidhen anëtarët e Këshillit të prokurorëve publik

Komisioni për zbatimin e zgjedhjeve për anëtarë të Këshillit nga radhët e prokurorëve publik sot ka publikuar rezultatet pas zgjedhjeve të zbatuara nga ana...

MPB: Regjistrohen 633 shkelje të masave mbrojtëse, izolohen 336 persona

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin 336 personave u është dhënë vendim për izolim ,...

Aeroportet mbeten të mbyllura, hotelet hapen nga e hëna

Prej sot, sipas vendimit të Qeverisë, hapen të gjitha vendkalimet kufitare, përveç aeroporteve. Njoftimi i fundit i Qeverisë për hapjen e të gjitha pikave...

Moti me vranësira, pasdite shi dhe bubullima

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira, me erë të dobët deri në mesatare, ndërsa në pjesët jugperëndimore e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor....

Opinione