Osmani: Mosrespektimi i masave nuk ka qenë arsye për pikun e virusit, është pasojë...

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane dhe shef i Shtabit të krizës për përballje me virusin Kovid-19, Bujar Osmani duke folur për gjendjen aktuale me virusin...

Këtë fundjavë do të vendoset për hapjen e kufijve pa test dhe pa izolim

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëroi se me Komisionin e Sëmundjeve Infektive gjatë kësaj fundjave do të diskutojnë për hapjen e kufijve diku në...

2.735 raste aktive me Kovid, pritet ulje graduale në vatrën e Shkupit

Në mbarë vendin janë aktive 2,735 raste të KOVID-19, gjithsej nga fillimi i epidemisë deri tani janë regjistruar 4,820 të infektuar, kurse 222 njerëz...

MPB: Regjistrohen 639 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë ditës së djeshme në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut 366 personave u është dhënë vendimi për izolim, derisa 261 të...

Moti me diell dhe i ngrohtë, temperature deri më 32 gradë

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe i ngrohtë, derisa në orët e pasdites priten reshje të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale...

Një e treta e të vdekurve nga koronavirusi kanë ardhur me vonesë në spitale

Një numër i madh i rasteve me COVID-19 janë diagnostikuar pas vdekjes, deklaroi Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në emisionin e sotëm “Vetëm Intervistë”...

Qeveria miratoi financimin e partive, kursehen 4 milonë euro

Qeveria sonte miratoi urdhëresës me fuqi ligjore për financimjn e partive politike për vitin 2020. Sipas dekretit 4 milion euro do të mbeten në...

Duka porosit dibranët se suksesi i betejës me koronavirusin varet nga ndërgjegjja e tyre

Kryetari i Komunës së Dibrës, Hekuran Duka, në konferencën e sotme për shtyp, të zhvilluar pas takimit me Shtabin Operativ të Komunës me të...

Nga e hëna restorantet dhe objektet e gastronomisë rikthehen në orarin e zakonshëm

Në mbledhjen e Qeverisë u shqyrtua propozimi i Komisionit të Sëmundjeve Ngjitëse i Ministrisë së Shëndetësisë për ndryshimin e orarit të punës të kafeneve,...

TV21: Nga java tjetër pa test dhe karantinë për të hyrë në Maqedoni?!

Nga java tjetër pritet që të mos nevojiten test PCR për koronavirus dhe vetizolim 14 ditor, për të hyrë në kufijt e Maqedonisë së...

Opinione