Maqedoni e Veriut: Pandemia ndryshon formën e fushatës elektorale

Për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri, fushata elektorale e partive politike në Maqedoninë e Veriut, pritet të zhvillohet kryesisht në rrjetet sociale, apo...

KOVID-19 tejkaloi pesë mijë, për herë të parë numër dyshifror i të vdekurve në...

Për 24 orë në vend ndërruan jetë 11 persona nga virusi KOVID-19, që është numri më i madh dhe për herë të parë numër...

Aleksov: Përgjegjësi primare e politikanëve është t’i respektojnë masat për mbrojtje nga Kovid-19

Secili prej faktorëve të zgjedhjeve mban përgjegjësinë e tij dhe nëse nuk respektohen masat e mbrojtjes së shëndetit dhe protokollet, do të shkaktohet kaos...

Spitali në Kozle prej sot do të pranojë pacientë me KOVID-19

Spitali në Kozle prej sot do të pranojë pacientë me Kovid -19. Në dispozicion do të jenë 60 vende për mjekimin e të moshuarve...

MPB: 805 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë natës së kaluar në mbarë territorin e shtetit 213 personave iu është dhënë vendim për izolim, derisa 299 kanë firmosur vendim për vetizolim. Nga...

Mot i ndryshueshëm me reshje të rrëmbyeshme të shiut në orët e pasdites

Moti sot në pjesën më të madhe të vendit do të jetë me diell dhe me vranësira të ndryshueshme me kushte për reshje lokale...

Ende asgjë nga lehtësimi i masave të kufijve! Takimi i Komisionit për sëmundje infektive...

Vazhdojnë ankesat e mërgimtarëve për masat në kufijtë e Maqedonisë së Veriut. Të mërzitur tregojnë për TV21 se janë përmalluar për vendlindjen, por nuk...

Maqedoni e Veriut: Pandemia ndryshon formën e fushatës elektorale

Për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri, fushata elektorale e partive politike në Maqedoninë e Veriut, pritet të zhvillohet kryesisht në rrjetet sociale,...

Ahmeti “presidentin shqiptar” e quante “dasëm pa nuse”, tani kërkon “kryeministër shqiptar”, asnjë parti...

BDI-ja u lëshua në ofensivë ndaj LSDM-së dhe VMRO-së, lidhur me mohimin e mundësisë për kryeministër shqiptar, kërkesë e shpalosur në prag të zgjedhjeve...

Kryetari i Shkupit Petre Shilegov, pozitiv me Kovid 19

Kryetari i Shkupit, Petre Shilegov, para pak çastesh me anë të një postimi në fejsbuk ka konfirmuar se ka dalë pozitiv në Kovid –...

Opinione