Shefqet Hallaqi ka komunikuar me Fatime Fetain

I dënuari për rastin “Lagja e trimave”, Shefqet Hallaqi ka komunikuar nga qelia e burgut përmes celularit me ish prokuroren speciale Fatime Fetai me...

Pendarovski: Brenda tremujorit të parë të vitit 2020 do të jemi anëtare e NATO-s

Spanja ka gjasa të formojë Qeverinë e saj diku nga mesi i janarit, ndërsa jo më larg se 3 muajt e parë të vitit...

Akademia bullgare: Nuk ekziston gjuha maqedonase

Akademia bullgare e Shkencave dhe Arteve nuk e njeh gjuhën maqedonase. Në një mbledhje të mbajtur dje është sjellë vendimi se gjuha maqedonase nuk...

Vetingu në “stend baj” deri në zgjedhje

Debati për veting si edhe fillimi i procesit nuk mund të përfundojë para zgjedhjeve, tha ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska, duke elaboruar se që...

Seanca të katër komisioneve kuvendore

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë të Veriut sot seanca do të mbajnë komisionet për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, për shëndetësi, arsim,...

Moti sot me vranësira mesatare

Moti në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira mesatare me shi të dobët lokal, ndërsa në male me borë.Temperatura e mëngjesit do...

Ligji për gjuhën shqipe pritet ta dominojë fushatën zgjedhore

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka paralajmëruar fillimin e bisedimeve me të gjitha institucionet dhe partitë politike për të gjetur një zgjidhje...

Zaev: Duhet t’i ndjekim rekomandimet e Komisionit të Venecias

Nuk kemi ndërmend të kthehemi pas. Qëllimi ynë është që çdoherë të drejtat e fituara t’i garantojmë, por ata të jenë edhe praktikisht të...

Prokuroria hapi procedurë për “Bombat” e reja në Youtube

Prokuroria për luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar, ka hapur procedurë të zërave për audio incizime të cilët ishin të publikuar në rrjetin...

Pendarovski: Anëtarësimi në NATO në 3 mujorin e parë të 2020-tës

Spanja ka gjasa të formojë Qeverinë e saj diku nga mesi i janarit, ndërsa jo më larg se 3 muajt e parë të...

Opinione