​“Mini-shengeni” në Tiranë, mes protestash dhe kundërshtisë së Kosovës

Presidenti serb Aleksandër Vuçic dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot dhe nesër do të qëndrojnë në Tiranë në atë që njihet...

Zaev në Tiranë në takim me liderët e Ballkanit Perëndimor

Kryeministri, Zoran Zaev, sot edhe nesër në Tiranë, do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, në kuadër të iniciativës “Mini...

Sot përfundon debati për Propozim-Buxhetin e vitit 2020

Në Kuvend sot duhet të përfundojë diskutimi për Propozim – Buxhetin shtesë për vitin 2020. Gjatë katër ditëve të kaluara, opozita e kritikoi Buxhetin e...

Moti sot me vranësira dhe reshje shiu

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe shi, kryesisht në pjesët perëndimore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej...

Zaev: Kur BE ta copëton zemrën dhe pse duhet “mini-Schengeni”

Dy ditë para takimit të tretë për promovimin, e njëherësh themelimin e “mini-Schengenit” ballkanik, kryeministri Zaev e mbrojti këtë projekt, duke arsyetuar se nga...

Plenkoviq: Në Samitin në Zagreb kemi ambicie që të fillohen negociatat me Maqedoninë e...

Në Samitin në Zagreb kemi ambicie dhe qëllim të qartë – të fillohen negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë para majit. Këtë e...

VMRO-ja kundër ndërrimit të emrit të ARM-së

Opozita me iniciativë paralele me atë të pushtetit për ndryshimet në Ligjin për mbrojtje. Deputeti, Emil Dimitriev thekson se partia e tij mbetet në...

Tridhjetë ditë arrest shtëpiak për aktoren Silvija Stojanovskën

Tridhjetë ditë arrest shtëpiak sonte i është shqiptuar aktores Silvija Stojanovkës pasi paraprakisht ajo kishte dal para gjykatësit në procedurë paraprake në Gjykatën Penale...

Lokja nga Lagja e Trimave: Djali më ra dëshmor në Sllupçan, braktisi ARM-në për...

70 vjeçarja Makfire Demiri, çdo mëngjes hyn në këtë dhomë për të fotografitë dhe për tu çmallur me djalin e saj, Nezir Demiri, i...

VMRO-ja nuk do të respektojë parimin fituesi me fituesin

Pas shpalljes së zgjedhjeve nga Kuvendi, VMRO-DPMNE-ja do të vendosë nëse do të garojë e vetme apo në koalicion me parti të tjera. Megjithatë,...

Opinione