Moti sot me vranësira dhe diell

Moti sot do të jetë kryesisht me diell, vranësira me kushte për mjegull në orët e mëngjesit. Më pas pason mot me reshje të...

Amnistia e Ivanovit përplas politikën me Gjykatën Kushtetuese

Nisma për rikthimin e amnistisë së ish-presidentit të Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov rikthehet sërish në Gjykatën Kushtetuese, pasi komisioni juridiko-ligjvënës refuzoi të interpretojë...

Aksident i rëndë në Butel, një i plagosur

Një makinë ka dalë nga rruga dhe është rrokullisur në Shkup, pak minuta më parë. Sipas të dhënave, ngjarja ka ndodhur në komunën Butel....

Thaçi: Shqiptarët të votojnë ose LSDM-në ose PDSH-në

Shuhen dyshimet për koalicionime mes shqiptarëve. PDSH-ja, e cila përflitej për bashkëpunime me Besën, sot mohoi këtë. Në një deklaratë tejet ekspozuese, kreu i...

Lajm i fundit/ “Komitët” sulmojnë me thika disa kosovarë në Shkup

Pas ndeshjes midis Vardarit dhe Shkëndijës, tifozët Komitët kanë rrahur tre shtetas të Kosovës në afërsi të Parkut të Qytetit të Shkupit. Të lënduar...

Vidhet supermarketi “Kiper” në Shkup, plagoset një polic

Vjedhje me armë dhe me maska në mes të ditës në lagjen e Tophanës në Shkup. Dy persona të maskuar dhe me armë, kanë...

Komisioni i Venecias nxiti “luftën” BDI-LSDM

Komisioni i Venecias ka dhënë “dritë të gjelbër” për bankënotat në dy gjuhë, por mendon se Ligji i Gjuhëve për momentin nuk mund të...

Pendarovski s’është i bindur për zgjedhjet në prill

Presidenti Stevo Pendarovski nuk është i bindur se zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen me 12 prill të vitit të ardhshëm siç u...

Erdogan pas takimit me Ramën: Ndërtimet do kryhen maksimumi brenda një viti

Presidenti i Turqisë, Erdogan pas takimit me kryeministrin e vendit tonë Edi Rama tha se puna për ndërtimin e banesave ka filluar. Ai shtoi se...

Rama në Stamboll: Pa ndihmën e shteteve të huaja koha e shërimit të plagëve...

  https://youtu.be/mN8uIknjHd8 Kryeministri Edi Rama nga konferenca ndërkombëtare e nivelit të lartë për investimet publike e private në Turqi, tha se të dhënat pas tërmetit në...

Opinione