Bombë para shkollës në Shkup, evakuohen nxënësit

Jane evakuuar nxenesit e shkolles se mesme te artit në Shkup “Llazar Liçenovski”. Siç raporton TV21 nga tereni, nxenesit dhe arsimtaret jane nxjerr jashte...

Para Kongresit të BDI-së, Ahmeti mbledh Kryesinë

Tre ditë para mbajtjes së Kongresit, Kryetari i Bashkimit Demokratik për integrim, Ali Ahmeti, ka thirrur mbledhje të Kryesisë Qëndrore të partisë e cila...

Fillon debati për mijëra amendamentet për ndryshimin e Kodit zgjedhor

Në Kuvendin e RMV-së, për sot është caktuar të mbahet seanca e Komisionit për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, ku pritet të fillojë...

Moti sot i qëndrueshëm, priten ngritje të temperaturave

Moti sot në mbarë vendin do të jetë stabil dhe më i ngrohtë. Nëpër disa lugina do të ketë mjegull dhe vranësira. Reshje të...

Lëkundet sërish Shqipëria, tjetër tërmet 4.3 ballë i shkallës rihter

Një tjetër tërmet ka rënë në Shqipëri pak më parë dhe magnituda ka qenë 4.3 e shkallës rihter. Epiqendra e tërmetit ka qenë 7 kilometra...

Takim i Komitetit të përzier parlamentar mes Republikës së Maqedonisë të Veriut dhe BE-së

Komiteti i përzier parlamentar i Republikës së Maqedonisë të Veriut – BE-së takohet për të 17-të herë më datën 18 dhe 19 dhjetor në...

Zaev – Kubera: Presim sjellje të shpejtë të vendimit për fillimin e negociatave të...

Kryeministri Zoran Zaev në shoqërim të zëvendëskryeministrit për Çështje Evropiane Bujar Osmani dhe sekretarin shtetëror pranë Ministrisë së Punëve të Jashtme Zoran Popov në...

Zaev- Babish: Mbështetje nga Çekia për rezultat pozitiv deri në mars për negociata me...

Jemi të inkurajuar në përcaktimet e vazhdueshme që të mbahet çështja e zgjerimit lartë në agjendën e BE-së pas Këshillit të tetorit të BE-së....

Sa është reale kriza mes partnerëve të koalicionit LSDM – BDI?

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoninë e Veriut, thonë se është bërë e zakonshme që gjithmonë para mbajtjes së zgjedhjeve, partnerët e koalicionit qeveritar...

Aleanca për Shqiptarët në negociata me Besën dhe Alternativën për koalicion parazgjedhor

Koalicione dhe negociata të mundshme zhvillohen midis Aleancës për Shqiptarët me Lëvizjen Besa dhe Alternativën, theksoi zëdhënësi i Aleancës për Shqiptarët, Flakron Bexheti pas...

Opinione