Shënohet një tjetër tërmet pas mesante në Durrës

Pas një momenti qetësie 2 ditor një paslëkunjde tjetër është shënuar në Durrës. Mbrëmë në orën 00:14 është shënuar një lëkundje me magnitudë 4.83 dhe...

Ismail Qemali vdiq nga një hemorragji cerebrale apo u vra? Çfarë thonë dokumentet italiane

Cilat janë të fshehtat e fundit të jetës së Ismail Qemalit ? Vdiq nga një hemorragji cerebrale apo u vra ? Çfarë thonë dokumentat italiane ?...

Lëndë narkotike në reçipetat e gruas shtatzënë, shqiptari justifkohet në gjyq

“Droga ishte e imja dhe e kisha blerë për përdorim personal. Gruaja ime nuk ka lidhje fare me këtë gjë”. Keshtu u justifikua shqiptari...

Thaçi godet Vuçiqin: Paqe mund të arrijmë vetëm kur të flasësh i turpëruar për...

Presidenti i Kosvoës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas deklarimeve skandaloze të kreut të shtetit serb, Aleksandar Vucic, i cili ka përkrahur ish-ministrin serb Teodosijeviq...

​18 vjet nga lirimi i Albin Kurtit nga burgu i Nishit

Albin Kurti ishte i arrestuar politik gjatë kohës së luftës në Kosovë dhe ishte liruar me 7 dhjetor të vitit 2001 dhe kjo është...

Bahtiri jep garanci se koalicioni ndodh posa Kurti të kthehet në Kosovë, MPB-ja i...

Agim Bahtiri po deklarohet i sigurt se koalicioni VV-LDK do të ndodhë posa Albin Kurti të kthehet në Kosovë nga Gjermania. Për këtë çështje,...

Diplomatë të huaj zbulojnë planin e Vetëvendosjes për bashkim me Shqipërinë

Se Franca dëshiron të marrë një rol kryesor në çështjen e zgjidhjes së problemit Kosovë-Serbi, përveç presidentit të Serbisë, tashmë e thonë edhe diplomatë...

​Shënohet 330 vjetori i vdekjes së Pjetër Bogdanit

Në 330 vjetorin e vdekjes së Pjetër Bogdanit, në Kishën Katolike në Kosovë, Dioqeza Prizren-Prishtinë, sonte është mbajtur një konferencë shkencore. Veprat e Pjetër...

Avokati Gashi me kallëzim penal ndaj Vuçiqit

Avokati nga Kosova, Tomë Gashi, ka ngritur kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës, kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në një postim në rrjetin...

Haradinaj vizitoi sot të strehuarit nga Shqipëria në Prizren

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, vizitoi sot banorët e Shqipërisë, të strehuar përkohësisht në Parkun Inovativ Trajnues Kosovaro- Gjerman, në...

Opinione