Grenell takoi zv.kryeministrin Hoti, refuzoi të takojë kryeministrin Kurti

Me deklaratat e tij të fundit për dy marrëveshjet e arritura me Serbinë, me insistimin e tij për tarifa ose reciprocitet, Kryeministri Kurti është...

Macron uron Thaçi për 12 vjetorin e pavarësisë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot një letër urimi për 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës nga presidenti i Francës,...

Ambasadorja kroate: Taksa duhet të hiqet në mënyrë që të rifilloj dialogu

Serbia duhet të ndalojë procesin e çnjohjes, ndërsa, taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake duhet të hiqet, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Mosmarrëveshje rreth një kontesti pronësor, dy të plagosur në Prishtinë

Gjashtë persona janë rrahur mes veti dje në Prishtinë, pas një mosmarrëveshje rreth një kontesti pronësor. Sipas Policisë, njëri prej tyre ka shtënë me armë...

Djali e bënë nënën për spital në Podujevë

Në Podujevë pas një mosmarrëveshje familjare, djali ka sulmuar fizikisht nënën e vet, e cila ka pranuar trajtim mjekësor. Sipas Policisë, i dyshuari ende gjendët...

Arrestohen dy zyrtarë të Gjykatës Themelore për keqpërdorime

Policia e Kosovës ditën e djeshme ka arrestuar katër persona, dy prej tyre zyrtarë të Gjykatës Themelore në Prishtinë. Sipas Policisë, dy zyrtarët e gjykatës,...

Rrjedh inçizimi nga paneli në Munih: Kurti goditi Ramën, Thaçin, Vuçiqin për minishengenin dhe...

Dikush ka arritur ta incizojë fjalën e Albin Kurtit në panelin e mbajtur në Mynich sipas rregullave Chatam House Rule, ku pjesëmarrësit nuk kanë...

Flet Vuçiq pas përballjes me Kurtin: I mbrojta interesat e Serbisë në bisedë me...

“Isha i ashpër. Luftova për interesat e Serbisë dhe popullit serb, gjë që është puna ime. Unë po thosha të vërtetën dhe jam krenar...

Thaçi pas takimit të liderëve të Ballkanit: Theksova faktin se BE po na ndëshkon...

Ai në një prononcim për Televizionin Publik është shprehur se ky takim ishte mundësi e mirë të prezantohen të arriturat dhe aspiratat e Kosovës. Thaçi...

Opozita nuk e sheh veten pjesë të ekipit të Kurtit për dialogun

Këtë lidership në dialog, Kurti ka deklaruar se e mbështetë në vendimin e vitit të kaluar të Gjykatës Kushtetuese, e cila ia njeh rolin...

Opinione