Meta ‘ankesë’ Venecias: Kuvendi tentoi rrëmbimin e kompetencave kushtetuese të Presidentit

Meta i ka dërguar një letër presidentit të komisionit ku ndër të tjera thuhet se: Nëse rekomandimet e Komisionit të Venecias, kyç në arritjen...

Grenell: Hiqni taksën dhe punoni drejt zhvillimit ekonomik

I dërguari i posaçëm për dialogun Prishtinë-Beograd i presidentit Donald Trump, ambasadori Richard Grenell, ka përfunduar takimin me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Menjëherë...

​U kërcënua nga Haxhi Hoti, Kurti jep dëshminë në prokurori

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është paraqitur në Prokurorinë Themelore me ftesë të kësaj të fundit. Ai është ftuar në lidhje me kërcënimin...

Thaçi për koalicionin: Ambasadorët nuk janë këtu që të bëjnë presion për çështje të...

Presidenti Hashim Thaçi, është takuar për një darkë pune sot me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara, për dialogun Kosovë- Serbi. Thaçi e...

Si u zbulua i riu me tre emra që ekzekutoi shokun, çfarë u bë...

Policia e Tiranës deklaroi dje se ka arritur të dokumentojë me prova ligjore vrasjen e 28-vjeçarit Vilson Tafçiu, në zonën e “Astirit”, madje ka...

Çfarë po kërkon Albin Kurti në Gjykatë

I nominuari për kryeministër të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti është parë në mëngjesin e sotëm në njërën nga Gjykatat tek Pallati i...

Ambasadori Grenell do të takon kryetarin e LDK-së

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, sot vazhdon vizitën zyrtare në Kosovë. Ambasadori Richard Grenell do të pritet nga...

Vuçiq: Jam ngopur me ligjëratat e BE-së për lidhje me Rusinë dhe Kinën

Gjatë një interviste në Davos, Vuçiq tha se është “i ngopur nga ligjëratat” nga liderët evropianë për lidhje të ngushta me Rusinë dhe Kinën,...

Thaçi për koalicionin: Ambasadorët nuk janë këtu që të bëjnë presion për çështje të...

Thaçi e Grenell u deklaruan për media para darkës edhe për koalicionin qeverisës. Duke folur për nominim e kandidatit të LVV-së për kryeministër, Thaçi tha...

Ambasadori Grenell flet për perspektiven ekonomike të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është duke zhvilluar një takim në Prishtinë me emisarin special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun në mes...

Opinione