Lajmi i fundit: Kushtetuesja pezullon dekretin e Thaçit për nominimin e Hotit kryeministër

Gjykata Kushtetuese ka pezulluar dekretin e presidentit Hashim Thaçi me të cilin e ka nominuar për kryeministër Avdullah Hotin deri më 29 maj. Pezullimi i...

Kurti te varri i dëshmorit Zijah Shemshiu, i vrarë para 35 viteve në burg

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka bërë homazhe para varrit të veprimtarit të çështjes shqiptare, Zijah Shemsiu. Këtë, Kurti e bëri në 35 vjetorin...

Veseli: Qeveria Hoti vazhdimësi e Qeverisë Kurti, të dyja mashtruese e manipuluese

Veseli tha se Kosova si shkak i qeverisjes së keqe të Kurtit është në pikën më të ulët të marrëdhënieve me SHBA-të. “LDK dhe VV...

Pejë, arrestohen shoferët e mauneve me fotot e Putinit dhe Karaxhiqit

Gjatë ditës së sotme në qytetin e Pejës kanë qarkulluar dy maune, njëri me foton e presidentit rus, Vladimir Putin, e tjetri me fotografinë...

Pacolli shpërthen ndaj Kurtit: Populist, ka pas vetes një ushtri adoleshtentësh që i ka...

“Sigurisht që ai është populist, Kurti ka një ushtri adoleshentësh mbrapa, adoleshtë të vjedhur nga familjet, të ndarë nga prindërit e tyre, i ka...

AKR do të mbetet në opozitë, Pacolli: Do ta votojmë qeverinë e re

AKR e Behgjet Pacollit nuk do të jetë pjesë e qeverisë së re në Kosovë të kryesuar Avdullah Hoti i LDK-së. Por Pacolli në një...

Shqipëria me numër të ulët të rasteve të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë kryer 245 testime nga të cilët vetëm 9 kanë dalë pozitiv në COVID-19. Rovena Daja, nga Instituti...

Lajm i fundit: Albin Kurti mbetet kryeministër, Gjykata Kushtetuese pezullon dekretin e Thaçit për...

Gjykata Kushtetuese ka aprovuar kërkesën e Lëvizjes “Vetëvendosje” për pezullimin e dekretit të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, për kryeministrin e ri, Avdullah Hoti. Kjo...

Shqipëri, 9 raste të reja me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë kryer 245 testime nga të cilët vetëm 9 kanë dalë pozitiv në COVID-19. Rovena Daja, nga Instituti...

Serbët festojnë: I gjunjëzuam shqiptarët, Qeveria e Kosovës kthehet në duart e serbëve!

Mediumet serbe me eufori e festojnë rënien e qeverisë së Albin Kurtit dhe formimin e paralajmëruar të qeverisë së Abdulla Hotit. “Shqiptarët u gjunjëzuan, qeveria...

Opinione