LDK-ja e konsideron jozyrtare letrën e re të LVV-së

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se anëtarët e kësaj partie janë duke e shqyrtuar letrën e dërguar nga kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje,...

Cakaj jep një lajm të madh për shqiptarët kudo që ndodhen

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Cakaj ka shkruar se ka një super lajm për shqiptarët kudo që ndodhen. “Një super lajm...

Kjo është letra e Albin Kurtit dërguar Isa Mustafës

Në këtë letër, kryetari i LVV-së, Kurti, i bën thirrje Mustafës të heqë dorë nga largimi i Glauk Konjufca nga kreu i Kuvendit dhe...

LDK i përgjigjet edhe njëherë VV-së: Bashkëqeverisje e balancuar, as më shumë dhe as...

Beqiri ka postuar një fotografi të tij ku ka thënë se LDK është e vendosur për bashkëqeverisje të balancuar, as më shumë e as...

Padia e Ramës ndaj Haradinajt, flasin ekspertët

Njohësit e rrethanave politike në vend po konsiderojnë se kryeministrat shqiptar, në Kosovë e Shqipëri, do të duhej të bashkëpunonin për një padi ndaj...

Palmer takon ambasadoren Yuri Kim, dy çështjet që u diskutuan për Shqipërinë

Ndërkohë, ambasadorja Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me Matthew Palmer, Zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit dhe i Dërguari i Veçantë për Balkanin Perëndimor,...

Hoti: Me ofertën e fundit kemi bërë kompromise, nuk lëvizim nga ajo

Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti thotë se me ofertën e fundit që i kanë bërë Lëvizjes Vetëvendosje, kanë bërë...

Haki Abazi mundohet t’i qetësojë “gjakrat” pas përplasjeve mes zyrtarëve të VV-së dhe LDK-së

Përmes një postimi në Facebook, ai ka bërë thirrje që të ndalen deklaratat të cilat mund të rëndojnë dikë, apo të vonojnë marrëveshjen. Sipas tij,...

Zvarritja e formimit të qeverisë, ambasadori britanik i shkon Kurtit në seli

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abott ka arritur në zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje aty ku për pak pritet që të takohet me krerët...

Ambasada e SHBA-së kërkon që të zbardhet rasti i vrasjes së Ivanoviqit

Kjo ambasadë ka kërkuar që të bëhet punë e palodhshme për t’i mbajtur përgjegjës personat e përfshirë në vrasjen e Ivanoviqit. “Dy vjet pas vrasjes...