Gjeniu shqiptar që zbuloi mënyrën për të shpëtuar nga infarkti

Studenti i shkëlqyer shqiptar u vlerësua me çmimin më të lartë mjekësor në vend për zbulimin e mënyrës për të trajtuar presionin dhe për...

Shqipëri, Kuvendi miraton “antishpifjen”

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar paketa antishpifje, e cila ka shkaktuar shumë debate ditët e fundit midis gazetarëve dhe mazhorancës socialiste. 82 deputetë dhanë votën...

Albin Kurti e Vjosa Osmani sërish shihen së bashku, LVV e LDK as afër...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani janë parë përsëri së bashku në natën e ndarjes së çmimeve FIDES.   Kurti...

Avokati i njohur zbulon detaje të reja për rastin e Astrit Deharit, kush janë...

Tomë Gashi, avokati i njohur për rastin e Astrit Deharit po kërkon rihetim të ri për rastin e vdekjes misterioze të aktivistit të Lëvizjes...

Milionerja shqiptare do të bëhet deputete në Parlament

Ndonëse ende nuk janë ceritifikuar rezultatet e zgjedhjeve, tashmë dihen votat e thuajse secilit kandidat për deputetë. Madje dihet edhe cilët kandidatë të secilës...

Zgjedhjet presidenciale në Kroaci, Vuçiq: Dreqi nuk më la rehat …

Presidenti i Serbisë pranoi këtë mëngjes se kishte ndjekur debatin e kandidatëve për president të Kroacisë. Ai u tha gazetarëve se “dreqi nuk i dha...

Thaçi i thotë jo Ramës: Nuk bëhemi pjesë e iniciativave eksperimentale rajonale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka refuzuar kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama duke deklaruar se Kosovë nuk do të marrë pjesë në samitin rajonal...

​Marrëveshja për koalicion, Kurti pret mbledhjen e LDK-së

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se sot mbetet të shihet nëse thirrja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së nga Isa Mustafa, do...

Bisedimet për koalicionin qeverisës, LDK-ja thërret Këshillin e Përgjithshëm të partisë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka thërritur në një mbledhje Këshillin e saj të Përgjithshëm. Mbledhja është paraparë të mbahet sot në ora 14:30 në...

Kurti mbërrin në prokurori dëshmon kundër Thaçit e Veselit

Kurti pretendon se Thaçi dhe Veseli kanë dhënë dëshmi të rrejshme nën betim në seancën për organizatën “Syri i Popullit”. Në ora 11:00 do të...

Opinione