Butrint Imeri thyen rekordin e ri personal, ja për çfarë bëhet fjalë

Butrint Imeri është këngëtari i shumë hiteve.

E njëri ndër hitet e këngëtarit është kënga “Dale”, shkruan lajmi.net.

Ky projekt është bashkëpunim me Ledri Vulën dhe Kidën.

Qysh në lansim, projekti u shndërrua në një hit të padiskutueshëm.

E sot Butrinti ka vendosur t’i rikthehet sërish këtij projekti, dhe pikërisht për të njoftuar për suksesin që ka arritur ky projekt.

Kënga ka arritur plotë 100 milionë klikime për vetëm nëntë muaj.

Këngëtari përmes një ‘Instastory’, ka njoftuar që ky është rekordi i ri i tij personal.

Ndryshe Butrinti ka pasur edhe projekte të tjera pas këtij projekti që kanë rezultuar shumë të suksesshme, duke përfshirë bashkëpunimin me Don Xhonin të titulluar “Corazon”./Lajmi.net/