Britani e Madhe – 209 viktima të reja për 24 orë

209 njerëz të tjerë kanë vdekur në Mbretërinë e Bashkuar brenda 24 orësh si rezultat i koronavirusit, me një numër të përgjithshëm vdekjesh prej 1,228.

Numri më i madh i viktimave është nga Anglia – 190, 10 njerëz vdiqën në Uells dhe gjashtë të tjerë në Irlandën Veriore dhe një në Skoci.

Numri i rasteve të konfirmuara të koronës së virusit tani është 19.522, raporton BBC.