Bridget Brink emërohet ambasadore e ShBA-së në Ukrainë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, të hënën, e ka emëruar Bridget Brink, si ambasadore të re në Ukrainë.

Në një njoftim të Shtëpisë së Bardhë, thuhet se Brink tani për momentin është si ambasadore në Sllovaki.

Kjo pritet dhe duhet të konfirmohet nga Senati i ShBA-së, shkruan Reuters, transmeton Klankosova.tv.