Benzema nominohet për çmimin UNFP

Karim Benzema është nominuar për çmimin UNFP, që jepet për lojtarin më të mirë francez që luan jashtë vendit.

Krahas lojtarit janë edhe emra të tjerë si kandidatë për fitues të mundshëm të çmimit.

Përkrah sulmuesit të Real Madrid gjenden, Mike Maigan, Ousumane Dembele, Theo Hernandez dhe Ngolo Kante.

33-vjeçari po kalon një sezon fantastik me “Los Blancos”, duke qenë top-golashënues në Champions League dhe La liga.

Sulmuesi është gjithashtu favorit për ta fituar “Topin e Artë”.