Autobusi me dhjetëra ukrainas përmbyset në Itali, një i vdekur dhe disa të plagosur

Një autobus me rreth 50 ukrainas doli nga rruga në Itali, duke lënë një të vdekur dhe disa të plagosur, thanë zjarrfikësit të dielën.

Aksidenti ka ndodhur në autostradën midis Cesenës dhe Riminit, në bregun verilindor. Fotografitë e postuara nga zjarrfikësit në Twitter tregojnë se autobusi ishte përmbysur, shkruan Reuters, përcjell Klankosova.tv

Operacionet e shpëtimit janë ende duke u zhvilluar, thanë zjarrfikësit.