Aurela pëlqen këngën e Elvanës për “Eurovision”, kështu ia kthen ajo

Elvana Gjata po garon në “Festivalin e Këngës” në RTSH me këngën “Me tana”, shkruan lajmi.net.

Ajo ka marrë përkrahjen e kolegëve për këtë këngë, mes tyre edhe atë të Aurela Gaçes, e cila shpërndau këngën e saj dhe shkroi “Pakez etno na duhet”.

Ndërsa, Elvana u shpreh e lumtur për vlerësimin e saj dhe e quan “Mbretëreshë”.

Për ndryshe, projekti i fundit nga Elvana Gjata ka marrë mbi dy milionë klikime dhe shihet se këngë pretendente për ta fituar këtë festival. /Lajmi.net/