Arrestohet një person në Shkup për tregti joligjore me lëndë narkotike

Gjatë ditës së djeshme rreth orës 16:00 në rrugën “Voin Drashkoviq”, policia ka privuar nga liria 42 vjeçarin B.F. nga Shkupi.

Nga MPB-ja njoftojnë sot se ndaj personit në fjalë ishte shpallur fletarrestim nga Prokuroria Themelore Publike-Shkup nën dyshimin se ka kryer veprën penale “prodhim dhe lëshim në qarkullim të substancave narkotike”.

I arrestuari është dorëzuar në Prokurorinë Themelore Publike për procedurë të mëtejme.