Arrestohet një i mitur në Shkup, ka vjedhur në një qendër tregtare

MPB-ja informon se mbrëmë në ora 22:50 në një qendër tregtare në lagjen Karposh në Shkup, zyrtarë policorë nga SPB Shkup kanë arrestuar një të mitur nga fshati Krushopek i Shkupit.

Ai dyshohet se ka vjedhur një artikull në një qendër në qendër.

Atij i është gjetur sendi i konfiskuar dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të bëhet kallëzim përkatës.