Aktori i njohur Jay Pickett, vdes në moshën 60 vjeçare

Kreditet e tij përfshinin “Spitalin e Përgjithshëm”, “Ditët e Jetës Tonë” dhe “Port Charles”. Ai vdiq ndërsa xhironte një film perëndimor në Idaho, ku ishte rritur.

Jay Pickett, një aktor i njohur për rolet e tij në telenovelat televizive si “General Hospital” dhe “Days of Our Lives”, vdiq të Premten gjatë xhirimit të një filmi në Idaho. Ai ishte 60 vjeç, shkruan NY Times.

Travis Mills, drejtori i “Treasure Valley”, i cili do të luante z. Pickett, tha të dielën se Z. Pickett u sëmur ndërsa po përgatitej për të xhiruar një skenë pranë Oreana, Idaho. Nuk kishte asnjë shpjegim zyrtar për shkakun e vdekjes tha ai, transmeton lajmi.net.

Jim Heffel, një bashkë-yll në “Treasure Valley”, tha në një postim në Facebook se zoti Pickett “vdiq ulur mbi një kalë i gatshëm për të kapur një litar në film”.

Z. Mills tha se Z. Picket papritmas u rrëzua. “Ne po përgatiteshim për të filmuar këtë skenë, dhe ai thjesht ishte ulur atje mbi kalë,” tha zoti Mills, duke shtuar se njerëzit në grup bënin CPR derisa mjekët e ndihmës mjekësore mbërritën disa minuta më vonë me helikopter. Ai u shpall i vdekur në vendngjarje, tha zoti Mills.