“Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka” – Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

Eduardo Camavinga është pyetur për lojtarin më të mirë të cilin është përballur në fushë.

Mesfushori madrilen e ka cilësuar legjendën e Barcelonës, Lionel Messin si lojtarin më të mirë me të cilin është përballur.

Francezi ka thënë se Messi nuk vrapon shumë, por momentin që prek topin e vëren që niveli i tij është shumë i lartë.

“Lionel Messi është lojtari më i mirë me të cilin jam përballur ndonjëherë… Ai është dikush që nuk vrapon shumë, por kur prek topin, ndjen se niveli i tij është shumë i lartë”, ka thënë Eduardo Camavinga.

Leo Messi është përballur me Eduardo Camavinga dy herë në karrierën e tij – në finalen e Kupës së Botës 2022 dhe me Paris Saint-Germain kundër Real Madridit, kur Los Blancos bënë një rikthim në Ligën e Kampionëve. 82 minuta në total i mjaftuan francezit për të njohur klasin e Leos.

Është interesante se Barcelona raportohet se synoi Eduardo Camavinga në 2021 si një zëvendësues potencial afatgjatë për Sergio Busquets.

Megjithatë, katalanasit nuk mund ta përballonin çmimin e lartë për francezin dhe ai përfundoi në Santiago Bernabeu.