68 aksidente ditën e Bajramit në Kosovë, njëri prej tyre me fatalitet

Gjatë ditës së djeshme, që ishte festa e Bajramit, në vendin tonë kanë ndodhur 68 aksidente.

Njëri prej tyre ishte me fatalitet, 34 me të lënduar dhe 33 me dëme materiale, përcjell Klankosova.tv.

Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar 376 gjoba trafiku.

Gjithashtu, janë arrestuar 13 persona dhe 11 janë dërguar në mbajtje.