21-vjeçari nga Kavadari ndërron jetë nga koronavirusi

Dita e sotme përveç rekordit të rasteve të reja me koronavirus, 1 285 në 24 orët e fundit, rezultoi edhe me 14 viktima. Mes 14 pacientëve që nuk e fituan dot betejën me virusin Korona, relativisht të rinj, ishte dhe një 21-vjeçar nga Kavadari. Ministria e Shëndetësisë nuk jep më shumë detaje nëse i riu 21-vjeçar vuante nga sëmundje shoqëruese ose jo.