20 të lënduar nga aksidenti në autostradën Kumanovë-Tabanoc

Njëzet persona të lënduar është bilanci i aksidentit mes një autobusi dhe një makine që ndodhi mbrëmë në autostradën Kumanovë-Tabanoc në orën 21:50 minuta. Vozitësi i autobusit, ai i makinës dhe 19 udhëtarë kanë marrë lëndime trupore dhe janë dërguar për kurim në spitalin e Kumanovës.

Ekipi i policisë ka arritur menjëherë në vendngjarje dhe bashkë me organet tjera kompetente kanë kryer hetime.