17 viktima, 399 raste të reja me virus dhe 1.348 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.337 testime të realizuara 399 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 1.348 pacientë të shëruar nga korona virusi, ndërkaq, 17 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19./TV21