11 viktima dhe 843 raste të reja me virus

Brenda 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.519 teste të kryera janë regjistruar 843 raste të reja me Covid-19. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 333 pacientë, transmeton Alsat.

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 11 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 106.110 raste, prej të cilëve 94.275 janë shëruar, kurse 3.176 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka 8.659 raste aktive.